06-09.12.2012 - Londyn: wizyta w Honbu Dojo u Sensei Georga Andrewsa 8 Dan

Przez 4 dni w składzie: Sensei Marian Czylkowski, Andrzej Markowski Dojo Lębork,Wicko oraz Sensei Oleg Iwanenko Grudziądz, gościliśmy na zaproszenie Sensei Georga w jego Dojo. Już w czwartek, gdy przyjechaliśmy do Londynu rozpoczał się pierwszy trening. Sensei George udzielał szczegółowe korekty w kata zwracając uwagę na suplementy wykonywanych technik. Po krótkiej przerwie dołączyli do nas uczniowie Sensei Georga i rozpoczął się ciężki trening na tarczach. Mnóstwo kombinacji, uderzeń rękoma połączonych z technikami nożnymi przygotowującymi do kumite. Tempo było niewiarygodnie szybkie. Sensei George co jakiś czas krzykiem zachęcał nas, abyśmy się nie poddawali i dali z siebie jeszcze więcej.

Nastepne dni treningowe skupione były na kata GEKI SAI DAI ICHI do SANSERU. Sensei George również dużo czasu poświęcił na bardzo szczegółowej korekcie kata Sepai oraz Kururunfa. Dużo tłumaczył na temat znaczenia poszczególnych kata i zawartych w nich technikach.

Mieliśmy również czas na zwiedzanie Londynu, który nas zachwycił. Serdecznie dziękujemy Sensei George Andrews za niezwykle ciepłą opiekę i czas jaki nam poświecił podczas pobytu w Londynie.

(zobacz galerię)