14-21.05.2014 - Lębork, Wicko: Szkolenie i Międzyklubowe zawody Karate

16 maja w Wicku odbył się pierwszy trening z Sensei George Andrews 8 Dan I.O.G.K.F., na który przybyli również karatecy z różnych miast Polski. Trening był bardzo ciężki i wymagał od adeptów bardzo dużo koncentracji, jak i kondycji.

W sobotę 17 maja odbyły się Międzyklubowe Zawody Karate. W zawodach łącznie wzięło udział 92 zawodników. Nie zabrakło również najmniejszych karateków nawet w wieku 6lat - najmłodszym zawodnikiem okazał się 4 letni Olek z Dojo Wicko! Sędziowie z Wrocławia, Gdańska, Niepoględzia, Wicka i Lęborka bacznie przyglądali się wszystkim uczestnikom. Głównym arbitrem był nasz gość honorowy z Londynu, przedstawiciel Światowej Federacji Okinawan Goju-Ryu Karate Do I.O.G.K.F. – Sensei George Andrews 8 Dan, który czuwał nad przebiegiem zawodów. Po wręczeniu wspaniałych nagród zwycięzcom poszczególnych konkurencji i rozdaniu upominku dla każdego uczestnika, wszyscy łącznie z rodzinami i przybyłymi gośćmi zostali zaproszeni na poczęstunek do GOKiS Wicko, tuż obok szkoły, gdzie odbywały się zawody. Następnie odbyła się prelekcja, na którą licznie przybyli karatecy wraz z rodzinami. Sensei George podzielił się z nami swoją wiedzą na temat praktyki Karate Goju-Ryu. Wykład był uzupełniany filmami pokazowymi, na których nasz gość prezentuje różne wywiady oraz kunszt techniczny Goju-Ryu. Publiczność była zachwycona.

(zobacz wyniki turnieju)      (zobacz galerię zawodów)

W kolejny dzień, z samego rana, Sensei George zaprosił do treningu najmłodszych adeptów karate. Podczas jego trwania dzieci mogły zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności przeplatane różnymi zabawami. Kolejna cześć szkolenia był już podzielona na dwa treningi - pierwsza grupa prowadzona przez Sensei Adama Litwińskiego z Wrocławia – 4 Dan, a druga tylko dla czarnych i brązowych pasów z Sensei George Andrews, w której znajdowali się kandydaci do egzaminu na stopnie mistrzowskie (1 oraz 2 Dan). Bardzo wymagający i ciężki trening pod względem technicznym przebiegł bardzo szybko. Na koniec na sali pozostało tylko 6 kandydatów na stopnie mistrzowskie. Zapadła błoga cisza, słychać było tylko szelest kimon i komendy Sensei Georga, który egzaminował karateków. Po 3 godzinach egzaminu, wszyscy wyszli z Sali cali i zdrowi oraz z uśmiechami na twarzach. Wyniki egzaminu miały zostać podane na  kolejnym treningu 20 maja.

Ostatni trening z Sensei George, na którym szlifowaliśmy San Dan Gi, minął niespodziewanie szybko. Na koniec zostały ogłoszone wyniki egzaminów, wynikiem czego 1 Dan uzyskali: Katarzyna Becker, Monika Markowska oraz Jarosław Heyka, natomiast 2 Dan uzyskali: Marta Wegner, Andrzej Markowski i Krzysztof Lehmann.

Na sam koniec wszyscy Karatecy zostali zaproszeni na pożegnalnego grilla z Sensei. Oprócz treningów na sali, odbywały się także indywidualne treningi z Sensei Georgem. W całym szkoleniu wzięło udział 150 praktyków Goju-Ryu z Lęborka, Wicka, Niepoględzia, Gdyni, Gdańska, Warszawy oraz Wrocławia.

Turniej oraz szkolenie Goju-Ryu odbyły się dzięki pomocy organizatora: Stowarzyszenia na rzecz rozwoju gminy Wicko „Inicjatywa”, a wszystko odbyło się pod patronatem Gminy Wicko, Stowarzyszenia „Inicjatywa” oraz naszego Klubu Okinawan Goju-Ryu Karate-Do.

Dziękujemy Sensei Georgowi Andrews za przybycie. Był to dla nas wielki zaszczyt. Serdeczne podziękowania wędrują również do Sensei Adama Litwińskiego za pomoc w szkoleniu, dla wszystkich praktyków Karate Goju-Ryu, którzy przybyli wspólnie z rodzinami oraz wszystkich gości. Niewątpliwie podziękowania kierujemy do Sensei Mariana Czylkowskiego, który był inicjatorem całej tej imprezy oraz czuwał nad jej przebiegiem.

Dziękujemy również Panu Dariuszowi Waleśkiewicz – Wójtowi Gminy Wicko, a także Zarządowi Stowarzyszenia „Inicjatywa” za okazaną pomoc i zaangażowanie w organizacji Turnieju, który był zorganizowany Zawody organizowane w ramach projektu pn.: „Organizacja zawodów karate w celu promocji lokalnych walorów i integracji mieszkańców Lokalnej Grupy Działania” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych  projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Dziękujemy i gratulujemy osobom, które zdały owocnie egzamin !

 

Pozdrawia,
Marta Wegner ;)