26-28.10.2018 - Łeba: Gasshuku z Sensei George Andrews 8 Dan

W dniach od 26 do 28 października 2018 roku odbyło się kolejne Gasshuku z Sensei George Andrews 8 Dan z Londynu. Tym razem miejscem szkolenia była sala gimnastyczna Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łebie. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Łeby Andrzej Strzechmiński wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Zdzisławem Stasiakiem.

Następnie Sensei George osobiście wręczył certyfikaty na wyższe stopnie dla Sensei Mariana Czylkowskiego 5 Dan oraz Sensei Mateusza Jedrzejczyka 1 Dan. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze karate.

Zaraz potem odbył się trening dla wszystkich stopni. W pierwszym dniu ćwiczyliśmy wiele technik ręcznych oraz nożnych w kombinacjach, następnie w formie walki z cieniem. Na koniec Sensei George zaprezentował nam kilka ciekawych technik kakie, których uczył między innymi na Kremlu w Rosji.

Drugiego dnia szkolenia w sobotę od rana trenowały same dzieci. Nastepnie odbyła się krótka sesja zdjęciowa i rozpoczął się trening dla wszystkich. Podczas treningu praktykowaliśmy miedzy innymi kata Sanchin i Tencho. Sensei tłumaczył nam jak należy oddychać podczas wykonywania kata, także zachęcał do wykorzystywania wyobrażni zwracając uwagę na to, że karate jest ściśle związane z przyrodą, ze światem zwierząt, roślin i żywiołów. Pod koniec grupa została podzielona, młodszą poprowadził Sensei Marian Czylkowski, czarne pasy przejął Sensei George. Ta część poświęcona była na doskonaleniu kata od Saifa do Kukrurunfa.

Wieczorem odbyła się uroczysta sayonara w Grand Łeba. Podczas kolacji mieliśmy okazję porozmawiać miedzy sobą oraz indywidualnie z naszym gościem z Londynu. Dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie.

W niedzielę rano ponownie odbył trening dla dzieci, nastepnie dla wszystkich stopni. Podczas treningu Sensei George zaprezentował nam różne techniki samoobrony, które potem wykonywaliśmy w parach oraz z grupą w kole. Pod koniec znowu został zrobiony podział na niższe stopnie i czarne pasy z naciskiem na kata.

Szkolenie odbiegało od tych dotychczas prowadzonych przez sensei Georga Andrewsa. Przyzwyczailiśmy się już do jego bardzo ciężkiego, wręcz wyczynowego treningu. Tym razem szkolenie było typowo techniczne i przeprowadzone zostało bardzo metodycznie. W Gashhuku wzięły udział kluby z całej Polski: Wrocław - Sensei Adam Litwiński oraz Marcin Marcinkowski, Warszawa - Sensei Paweł Iwaszkiewicz, Gdańsk-Gdynia - Sensei Leszek Dudek oraz Sensei Mateusz Jędrzejczyk, Lębork-Wicko- Redkowice - Sensei Marian Czylkowski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie, to Gasshuku odbyło się również dzięki Wam. Miło było ponownie się  spotkać i trenować w tak zacnym gronie. Zapraszamy na kolejne szkolenia i życzymy wszystkiego dobrego. Arigato!

Szczególne podziękowania dla naszego kochanego Sensei Mariana za zorganizowanie Gasshuku, Osu! Podziekowania również za poświęcenie dla Sensei Andrzeja Markowskiego i Sensei Moniki Markowskiej oraz Sensei Katarzyny Krakowiak. Arigato!

 

Sensei Katarzyna Becker

(zobacz galerię)