27.02.-01.03.2015 - Lębork: Gasshuku Okinawa Goju-Ryu Karate-Do z Sensei George Andrews 8 Dan IOGKF

Po raz kolejny w Lęborskim Dojo karatecy z wielu miast polski stawili się na szkoleniu, które prowadził przedstawiciel Światowej Federacji Sensei George Andrews 8 Dan I.O.G.K.F.

Uroczystego otwarcia szkolenia dokonał Burmistrz Miasta Lęborka - Pan Witold Namyślak oraz Dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznego - Pan Grzegorz Popin. Trening podzielony na dwie grupy szkoleniowe. Senesei Adam Litwiński rozpoczął wstępny trening Junbi undo przygotowując karateków do głównego treningu z Sensei George Andrews, który w tym czasie prowadził trening dla dzieci. Następnie prowadzony był przez naszego gościa z Londynu trening główny. Sensei George sprawdzał poziom techniczny kata do Sanseru, po czym nastąpiła nauka bunkai, ze szczegółowym wyjaśnianiem znaczenia każdego ruchu. Pod koniec zajęć Sensei George uczył kata TENSHO opowiadając genezę powstania tego kata.

W sobotę o godz. 18.00 w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych odbyły się pokazy Goju Ryu połączonez prelekcją. Liczna publiczność nagradzała karateków dużymi brawami.

Podczas pobytu Sensei Georga odbył się egzamin na stopień mistrzowski 1 Dan. Wyczerpujący egzamin pozytywnie zaliczyli: Sławomir Zdanowski oraz Mirosław Małszycki z Lęborskiego Dojo.

Zarząd Lęborskiego Klubu Okinawan Goju-Ryu Karate Do serdecznie dziękuje wszystkim za przybycie na to wielkie wydarzenie.

(zobacz galerię)