Trening

Okinawan Goju-Ryu jest to oryginalny, tradycyjny styl dostosowany do realnej walki. Goju-Ryu jest stylem bardzo wszechstronnym, wymagającym od ćwiczącego ciężkiego treningu fizycznego i dużej wytrwałości. Podstawą nauki są niewątpliwie techniki ręczne i nożne, które później osoba ćwicząca odnajdzie podczas demonstrowania kata, czyli form wraz z ich zastosowaniem (bunkai).

Ważną rolę w tej sztuce walki odgrywają ćwiczenia o nazwie kakie, które uczą technik pchania i przyciągania przeciwnika do siebie oraz blokowania rąk i nóg, aby później zadać przeciwnikowi cios w jego punkt witalny. Są to ćwiczenia, które nie występują w innych stylach karate. Charakterystyczne dla stylu Goju-Ryu są ćwiczenia oddechowe (ibuki i nogare) oraz trening na przyrządach okinawskich, takich jak: makiwara, kongoken, yari bako, chiishi, tan, tou, nigiri-game.

Całość to perfekcyjny i dopracowany logiczny system, wymagający od ćwiczących perfekcji, dając w zamian nieocenione walory zdrowotne. Okinawan Goju-Ryu to styl, który można ćwiczyć w każdym wieku i przez całe życie, który poprzez przekazywanie wartości może stać się sposobem na życie. Karate tak rozumiane, to rozwój osobowości człowieka, to inwestycja w siebie samego na długie lata.